JA DECYDUJĘ, CO MI WYPADA!

Jakie mogą być
PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW?

Wypadanie włosów może mieć różne podłoże.

Zmiany hormonalne, stres, niewłaściwa dieta, a nawet nieodpowiednia pielęgnacja mogą mieć wpływ na nasilenie wypadania włosów.

STYL ŻYCIA

Na wygląd włosów wpływa wiele czynników, zarówno ich właściwa pielęgnacja, jak i odpowiednie odżywianie.

ŁYSIENIE ANDROGENOWE

Działanie hormonów jest główną przyczyną łysienia mężczyzn, ale to nie nadmiar testosteronu powoduje proces nadmiernego wypadania włosów.

UKRWIENIE SKÓRY GŁOWY

Zaburzenie krążenia krwi spowodowane jest najczęściej zwężeniem naczyń krwionośnych w okolicy mieszka włosowego.

MENOPAUZA

Około 60% kobiet w wieku przekwitania ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów.

ZABURZENIA FAZ ŻYCIA WŁOSA

W każdym mieszku włosowym następują po sobie w rytmicznej kolejności trzy fazy: wzrostu, inwolucji i spoczynkowa

ŁYSIENIE POPORODOWE

Po okresie ciąży może wystąpić łysienie poporodowe, polegające na przejściowym, nasilonym wypadaniu włosów.


STYL ŻYCIA

Na wygląd włosów wpływa wiele czynników, zarówno ich właściwa pielęgnacja, jak i odpowiednie odżywianie.

Przyczynami wzmożonego wypadania włosów mogą być przebyte bądź obecne choroby, stres, palenie papierosów, niedobory żywieniowe wynikające z niewłaściwej diety, niedokrwistość oraz przyjmowanie niektórych leków (cytostatycznych, immunosupresyjnych, przeciwkrzepliwych, antykoncepcyjnych).

Coraz więcej doniesień naukowych wskazuje, że zdrowe jelita są kluczowe dla naszej odporności i zdrowia psychicznego.

Właściwie zbilansowana dieta jest również ważna jeżeli chcemy mieć zdrowe i piękne włosy.

Włosy zbudowane są w 97% z odpornego na zginanie, zrogowaciałego białka – KERATYNY.

Keratyna zbudowana jest z cząstek aminokwasów (metioniny i cysteiny). Część aminokwasów zaangażowanych w powstawanie białka, organizm wytwarza samodzielnie, a część dostarczamy do organizmu z pożywieniem. Aminokwasy znajdują się w pokarmach zawierających dużo białka np. produkty mleczne (sery, twaróg, jogurt, kefir), ryby (tuńczyk, łosoś), ale także soja, fasola, groch, ciecierzyca, soczewica, nasiona słonecznika i pistacje. Istotne jest też nawodnienie organizmu.

Aktywne cząsteczki TDC zawarte w toniku NOVOXIDYL® są pochodną cystyny (aminokwasu siarkowego), odpowiadającej za prawidłową kondycję włosów. Wspomaga odpowiednią strukturę keratyny, zapewniając elastyczność włosom.

Dlatego produkty NOVOXIDYL® mają szczególnie korzystny wpływ na włosy zniszczone, łamliwe i po zabiegach chemicznych.

Niedobór mikroelementów ma duży wpływ na wzrost włosów.

Mikroelementy przenikają do włosów, przedostając się do macierzy włosa wraz z krwią, a później do korzenia i łodygi. Niedobór witamin głównie grupy A, B i E oraz mikroelementów takich jak cynk, żelazo, miedź, skutkuje złą kondycją oraz zwiększonym wypadaniem włosów.


Jeśli przyczyną wypadania włosów jest zła dieta to po odpowiedniej suplementacji witaminami i mikroelementami proces ten ustępuje. Do czasu uzupełnienia niedoborów warto zastosować kurację NOVOXIDYL®, która ograniczy wypadanie włosów i będzie je stymulować do wzrostu.


Dym papierosowy jest nie tylko przyczyną wielu chorób, ale również wzmożonego wypadania włosów.

Dotyczy to nie tylko czynnych palaczy, ale również osób, którzy przebywają w zadymionym pomieszczeniu. Na skutek oddziaływania substancji toksycznych dochodzi do blokowania procesów prowadzących do produkcji białek, które są materiałem budulcowym włosa.
UKRWIENIE SKÓRY GŁOWY

Zaburzenie krążenia krwi spowodowane jest najczęściej zwężeniem naczyń krwionośnych w okolicy mieszka włosowego.

Zmniejszenie ciśnienia krwi ogranicza ilość substancji odżywczych dostarczanych do cebulki włosowej, w wyniku czego prowadzi do osłabienia, obumarcia i wypadnięcia włosa. W związku z tym stosowanie środków poprawiających ukrwienie cebulki włosowej znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu problemów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów.


ZABURZENIA FAZ ŻYCIA WŁOSA

W każdym mieszku włosowym następują po sobie w rytmicznej kolejności trzy fazy: wzrostu, inwolucji i spoczynkowa.

W każdej z faz mieszek włosowy podlega wyraźnym zmianom. Skrócenie czasu trwania fazy anagenu, czyli wzrostu włosa, oraz wydłużenie okresu, w którym mieszek włosowy wytwarza nowy włos po utracie włosa telogenowego, skutkuje nadmiernym wypadaniem włosów.

Aktywne cząsteczki PDO zawarte w preparatach NOVOXIDYL® działają poprzez stymulację podziału komórek mieszka włosowego, co powoduje wydłużenie fazy anagenu i zahamowanie wypadania włosów.


ŁYSIENIE ANDROGENOWE

Działanie hormonów jest główną przyczyną łysienia mężczyzn, ale to nie nadmiar testosteronu powoduje proces nadmiernego wypadania włosów.

Głównymi przyczynami łysienia androgenowego są uwarunkowania genetyczne i hormonalne. W mechanizmie powstawania łysienia androgenowego główną rolę odgrywa dihydrotestosteron (DHT) – metabolit testosteronu powstający przy udziale 5alfa-reduktazy.

5alfa-reduktaza, enzym odpowiedzialny za przekształcenie testosteronu w dihydrotestosteron, znajduje się w komórkach mieszka włosowego.

Proces łysienia związany jest przede wszystkim z nadmierną aktywnością 5alfa-reduktazy.

Dużą rolę odgrywa DHT.

Powoduje on miniaturyzację mieszka włosowego, co prowadzi do powstawania włosów coraz krótszych i cieńszych. Drugi mechanizm działania DHT polega na skróceniu czasu trwania fazy anagenu, czyli wzrostu włosa, oraz na wydłużeniu okresu, kiedy mieszek włosowy wytwarza nowy włos po utracie telogenowego.

Postępowanie terapeutyczne w przypadku łysienia androgenowego ma na celu zahamowanie łysienia poprzez wydłużenie fazy anagenu oraz odwrócenie procesu miniaturyzacji mieszków włosowych.

Novoxidyl Szampon® oraz Novoxidyl Tonik® zawierają składniki, które działają stymulująco na podział komórek mieszka włosowego oraz na wydłużenie okresu życia włosa (aktywne cząsteczki PDO). Dodatkowo składniki w Novoxidyl Tonik® poprawiają miejscowe ukrwienie mieszków włosowych (eskulina) oraz zmniejszają aktywność 5alfa-reduktazy (kwas laurynowy).


MENOPAUZA

Około 60% kobiet w wieku przekwitania ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów. W tym okresie następuje spadek poziomu estrogenów.

W efekcie dochodzi do zaburzenia równowagi pomiędzy poziomem estrogenów, a androgenów. Znaczna dominacja androgenów przyczynia się do niszczenia mieszków włosowych i w rezultacie włosy przestają rosnąć. Zwiększenie stosunku androgenów do estrogenów może odgrywać znaczącą rolę w rozwoju łysienia androgenowego u kobiet po menopauzie.

Łysienie androgenowe u kobiet klinicznie przejawia się jako rozlane przerzedzenie włosów głównie w części centralnej i czołowej.

Postępowanie terapeutyczne jest podobne jak w przypadku łysienia androgenowego i ma na celu zahamowanie łysienia poprzez wydłużenie fazy anagenu oraz odwrócenie procesu miniaturyzacji mieszków włosowych.

Novoxidyl Szampon® i Novoxidyl Tonik® zawierają składniki, które działają stymulująco na podział komórek mieszka włosowego oraz na wydłużenie okresu włosa (aktywne cząsteczki PDO). Dodatkowo składniki w Novoxidyl Tonik® poprawiają miejscowe ukrwienie mieszków włosowych (eskulina) oraz zmniejszają aktywność 5alfa-reduktazy (kwas laurynowy).


ŁYSIENIE POPORODOWE

Po okresie ciąży może wystąpić łysienie poporodowe, polegające na przejściowym, nasilonym wypadaniu włosów.

Łysienie poporodowe obejmować może od 20% do 30% kobiet. W przypadku zjawiska wywołanego burzą hormonalną, nie istnieje ryzyko wyłysienia. Łysienie poporodowe to stan przejściowy, związany z wahaniem poziomu estrogenu.

Samoistny odrost włosów następuje z reguły w przeciągu 6 do 9 miesięcy od urodzenia dziecka. W przypadku kobiet karmiących piersią, odrost włosów może trwać dłużej.

Ma to związek z wyższym stężeniem prolaktyny, której duża ilość przyczynia się do wypadania włosów. Wprawdzie proces ten ustępuje po kilku miesiącach, ale do tego czasu warto wspomóc je preparatami, które ograniczą ich wypadanie.

Składniki zawarte w preparatach NOVOXIDYL® przeciwdziałają wypadaniu włosów i wspomagają odrost nowych włosów.

Dlatego warto je stosować od razu po porodzie i okresie karmienia.

Łysienie poporodowe jest przykładem łysienia telogenowego.

Przyczyną utraty włosów jest m.in. gwałtowny spadek poziomu estrogenów. Podczas ciąży pod wpływem zmian hormonalnych spada liczba włosów w fazie telogenu z 10% do około 5%. Po porodzie, znaczna część włosów anagenowych wchodzi w fazę telogenu. Po około 3 miesiącach, włosy telogenowe zaczynają wypadać.

Novoxidyl

ZADZIAŁAJ DWUETAPOWO – ZASTOSUJ SZAMPON I TONIK.
PRODUKTY NOVOXIDYL® DOSTĘPNE W DOBRYCH APTEKACH.

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ